Територія громади села Денежникове налічує 677 га, з них 288 га – територія населеного пункту. Крім того, за даними земельно-кадастрової документації враховано до земель сільської ради майже 4,5 тис. га ріллі та сільгоспугідь. В селі Денежникове у 341 домогосподарстві мешкають 860 селян різних вікових груп, 730 – з них, мають право голосу на виборах. Виборча дільниця села Денежникове складається з 12 округів (від 1 до 12). Денежниківська сільська рада досить молода в новітній історії – була відтворена у 1992 році. При хрущовському укрупненні у 1963 році територія села Денежникове втратила самостійність, як адміністративна одиниця, увійшовши до території Штормівської сільської ради. Тому, зараз громада намагається довести, перед усім, собі, що вона здатна бути самодостатньою і активною, намагатись самостійно вирішувати негаразди, які прийшли з розвалом Радянського Союзу, з розвалом колективного аграрного виробництва, вже при незалежній Україні. Перша інформація про слободу Денежникове з'являється у історичних документах у 1839 році. Але вже в 1855 році був закладений перший камінь при початку будівництва на території Денежникове храму Апостолів Петра та Павла. Закінчено будівництво храму було у 1865 році (зруйнований у 1979 році). У 2005 році в честь 150-річчя храму пройшла перша літургія в новому, збудованому силами громади, на місті зруйнованого, храму Петра та Павла.
Відроджуючи традиції донського козацтва у 2007 році на території громади створений осередок громадської організації «Луганський округ донських козаків» під назвою «Козацька застава хутора Денежникове».
2009 рік. Полтава. Разом зі шведами святкуємо 300 річчя Полтавської битви. Як бачимо, шведи не засмучені поразкою...
У тому ж 2007 році на території громади успішно реалізований проект УФСІ вартістю 400 тис. грн. в тому числі внесок громади – 40 тис. грн. У 2009 році громада стала переможцем Всеукраїнського конкурсу успішних громад і нагороджена комплектом комп'ютерного обладнання на суму майже 30 тис. грн. Конкурс організовано в рамках проекту «Розбудова потенціалу найбідніших громад», що фінансувався Урядом Японії.
У 2009 році сільськогосподарський кооператив «Ай-Дар» (створений у 2008 році) села Денежникове, постановою Кабінету Міністрів України потрапив в число 20 показових кооперативів України і нагороджений молоковозом. Крім того, кооператив отримав у якості державної підтримки на 70 тис. грн. сільськогосподарської техніки.
З 2010 року на території громади села Денежникове, вперше на Сході України реалізується проект Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Проджект Інтернешнл», зараз вона називається Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» - керівник Віктор Терес. Вартість цього проекту 149 тис. 906 дол. США, термін реалізації – 5 років. В рамках цього проекту отримано сільськими родинами 27 племінних телиці (17 – у 2010 році, 7 – у 2011 році та 3 –у 2012 році), 2 тони сортової картоплі (у 2011 році).
Кількість членів кооперативу зросла з 26 у 2010 р., до 93 – у 2011 р. Крім того, рамках реалізації проекту було проведено 6 семінарів різної, переважно, агроекологічної тематики на території громади і чотири рази представники громади приймали участь у семінарах та тренінгах в різних містах України, зокрема у Київі, Львові, Радомислі та Ромнах. Завдяки ГО «Луганська обласна дорадча служба» - керівник Руслан Марков та «Агенство стійкого розвитку Луганського регіона» - керівник Ганна Борова, чотири рази представники громади проходили навчання та стажування у Республіки Польща. Зокрема, у 2009 році спеціалістами сільської ради у період проходження стажування за допомогою польських експертів та рецензентів розроблена Стратегія розвитку села під назвою: «Комплексний план, орієнтованого на людину, керованого розвитку громади села Денежникове на період 2010-2020 рр. «Каскад – 2020», якій, після обговорення в громаді, прийнятий к реалізації на сесії сільської ради на початку 2010 року. Зараз «Каскад-2020» налічує 32 цільових проекти, на чотири стратегічні напрями розвитку громади, велика частина з них реалізується.
2009 рік. Старе Поле. Польща. Презентація "Каскад - 2020"
Вперше на Луганщині в селі Денежникове у 2010 році проведена Майстерня соціального згуртування, в рамках програми «Європейській рік боротьби з бідністю – 2010». Представник громади, у тому ж 2010 році, ділився досвідом проведення Майстерень соціального згуртування у Молдові. Першими в Новоайдарському районі денежниківці впровадили новий вид дошкільної освіти, відкривши групу короткотривалого перебування дітей (у 2010 році). В 2011 році на території громади зареєстровано дві громадські організації: «Слобода» та «Товариство сільських жінок «Акація». З листопада 2011 року ГО «Акція» за підтримки МФ «Відродження» реалізує проект ГО «Центр європейських ініціатив» - керівник Максим Міхальков, «Створення осередку громадської активності на базі Будинку культури села Денежникове». У тому ж році Денежниківська сільська рада, єдина з сільських рад Луганської області приймає участь у Інтернет-проекті ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» (керівник Володимир Щербаченко) «Твій мій місцевий депутат. Луганська область». http://dep.lg.ua/dep/rada/13/index.html
У серпні 2011 року в селі почала приймати перших гостей садиба сільського зеленого туризму «Черепахи» - господар Генадій Бахов.
Господар садиби зеленого туризму "Черепахи" Генадій Бахов
В цей же час почав функціонувати в Інтернеті «Сайт села Денежникове»
У 2011 році представники громади активно приймали участь у обмінах досвідом в громадах різних регіонів України, зокрема, у Одесі та Миколаїві (ГО «Акація» у співпраці з ГО «Агенство сприяння розвитку місцевого самоврядування» - керівник Наталія Шевченко) вивчали досвід впровадження соціального замовлення, у Рівному – вчились залученню ресурсів для реалізації місцевих ініціатив, у Луганську - вивчали польській досвід збереження освітніх послуг у сільській місцевості та Інтернет – активізму.
Вже у 2012 році представники громади встигли вивчити досвід самоорганізації сільських громад Івано-Франківщини та Львівщини, поділились досвідом самоорганізації з представниками громад Донеччини та Криму, приймали у міжнародній конференції у Ялті («Самоорганізація в світі, що трансформується. Як забезпечити собі місце під сонцем?») та всеукраїнській конференції у Чернігові «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір», вивчали досвід використання пасовищ поблизу Керчі…Поглиблюючи тенденції самоорганізації населення нашої громади 6 червня 2012 року зареєстрований ще один сільськогосподарський обслуговуючий багатопрофільний кооператив «Каскад» та готуються документи для реєстрації наступного кооперативу, який планує займатись розведенням кіз та овець.
Відгуки, як негативні так і позитивні можете надсилати на злектронну пошту: sartem24@digmir.net або в кометарях.
(06445) 9-61-83
|