Понедельник
29.04.2024
05:41
Форма входа
Категории раздела
Мои файлы [32]
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 101
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Cайт села Денежниково

    Каталог файлов

    Главная » Файлы » Мои файлы

    Правила благоустрою території села Денежникове (проект). Розділ 6, пункти 6.1-6.3
    18.03.2013, 18:23

    Розділ 6. Вимоги до утримання елементів благоустрою села Денежникове.

    6.1. Порядок утримання покриття площ,  вулиць, доріг, тротуарів

    6.1.1. Єдині правила ремонту й утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, правила користування ними та їх охорони затверджуються Кабінетом Міністрів України. 

    6.1.2. Правила користування, ремонту і утримання приватних і відомчих дорожніх об'єктів та правила їх охорони встановлюються власниками цих об'єктів за погодженням з органами Державної автомобільної інспекції МВС України.

    6.1.3. Усі роботи з будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць, проспектів, пішохідних зон та доріжок, іншого покриття повинні здійснюватись згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України з безпеки дорожнього руху.

    6.1.4. У разі виникнення умов, за яких неможливо реалізувати окремі проектні рішення, виконавець робіт зобов'язаний повідомити про це проектувальника і замовника з метою розробки додаткових заходів з безпеки дорожнього руху.

    6.1.5. Приймання завершених будівництвом, реконструкцією і ремонтом робіт на автомобільних дорогах, вулицях проводиться за участю органів державного нагляду за дотриманням законодавства, правил, норм та стандартів з безпеки дорожнього руху після виконання заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху.

    6.1.6. Для проведення комплексної (повної) заміни твердого покриття на окремих ділянках доріг та тротуарів будівельна організація зобов’язана отримати погодження на виконання вказаних робіт від постійної комісії з благоустрою сільської ради з метою перевірки строків проведення таких робіт та робіт з благоустрою території відповідно до проектів.

    6.1.7. Утримання в належному стані покриття площ, вулиць, доріг, тротуарів, у тому числі їх санітарне очищення, здійснюється відповідно до цих Правил. 

     6.2. Порядок утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою

    6.2.1. Утримання зелених насаджень здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2006 р. № 105, цих Правил, інших нормативно-правових актів.

    6.2.2. Утримання зелених насаджень включає їх охорону, створення нових зелених насаджень, догляд за існуючими, захист від шкідників і хвороб, огляд, капітальний і поточний ремонт, облік, розвиток зелених зон.

    6.2.3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах міста під час проведення будь-якої діяльності, крім висаджених зелених насаджень або які виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів.

    Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету, залежно від  підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, – за рахунок коштів їх власників або користувачів.

    6.2.4 Інвентаризація зелених насаджень проводиться бюро технічної інвентаризації, підприємствами, організаціями, які мають на це право, а також балансоутримувачами об'єктів благоустрою державної чи комунальної форми власності, які мають технічні можливості, відповідних фахівців, за погодженням з виконавчим комітетом сільської ради один раз на п'ять років з квітня до жовтня відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.2001 р. № 226.

    За матеріалами інвентаризації складається паспорт об’єкта (благоустрою, території підприємств, установ, організацій, інших земельних ділянок, на яких розташовані зелені насадження) затвердженої форми.

    За даними паспорту складається реєстр зелених насаджень.

    6.2.5. Місця висадки та породи нових зелених насаджень визначаються за погодженням з сільською радою.

    6.2.6. Поточне утримання скверів, бульварів, парків та інших об'єктів зеленого господарства загального користування покладається на їх балансоутримувачів. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства і організації житлово-комунального господарства, підприємства, установи, організації (незалежно від форм власності) і громадян – власників будинків на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків. 

    6.2.7.Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

    6.2.8. Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об'єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

    6.2.9. Під час проектування територій комплексного благоустрою, загального, обмеженого користування, будинків, споруд будь-якого цільового призначення, передбачити такі нормативні показники рівня озеленення структурних елементів села Денежникове:

    1) Озеленення територій загального користування:  

    сільські парки - 65 - 80 %;

     

    дитячі парки - 40 - 55 %;

     

    спортивні парки - 15 - 30 %;

     

    меморіальні парки - 30 - 65 %;

     

    ботанічні сади - 40 - 70 %;

     

    сквери - 75 - 85 %;

     

    бульвари - 60 - 75 %.

     

    2) Озеленення територій обмеженого користування:  

    житлові райони - не менше - 25 %;

     

    ділянки шкіл - 45 - 50 %;

     

    ділянки дитячих установ - 45 - 55 %;

     

    ділянки садиб - не менше 40 %;

     

    ділянки навчальних закладів - близько 50 %;

     

    ділянки культурно-освітніх установ - 40 - 60 %;

     

    ділянки спортивних пристроїв і споруд - 30 - 50 %;

     

    ділянки установ охорони здоров'я - 55 - 65 %.

     

    3) Озеленення територій спеціального призначення:  

    вулиць - не менше 25 %;

     

    біля санітарно-захисних та охоронних зон - 60 - 80 %.

     

    Для здійснення заходів з озеленення територій, проектна організація повинна зробити відповідний розрахунок витрат на висадку зелених насаджень відповідно до зазначених показників рівня озеленення структурних елементів села Денежникове.

    6.2.10. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт та утримувачі зелених насаджень повинні передавати зелені насадження  будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку. Копія охоронної розписки надається до ппостійної комісії з благоустрою Денежниківської сільської ради у триденний строк з дня її складання.

    6.2.11. Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій залишились зелені насадження,виконавець таких робіт:

    - огороджує дерева на території будівництва;

    - у процесі виконання робіт з будівництва доріг, тротуарів, асфальтування дворів тощо залишає місця (лунки) для посадки дерев, а також утворює лунки довкола наявних дерев. Відстань лунок одна від одної повинна складати: для висадки ширококронних високорослих дерев – від 8 до 10 м; для висадки середньорослих – від 6 до 8 м; для висадки низькорослих (до 10 м) – від 4 до 5 м; для висадки вузькокронних різної висоти – від 3 до 4 м.

    - копає канави глибше 1 м для прокладання підземних електричних мереж на відстані не менше 2 м від дерева та 1,5 м від чагарнику;

    - не допускає засипання ґрунтом чагарників та стовбури дерев;

    - зберігає верхній родючий шар ґрунту на всій території забудови, організовує його зняття, складування та залишає для подальшого використання під час створення «зелених зон»;

    - не допускає складування будівельних матеріалів, стоянки машин та механізмів на відстані менш за 2,5 м від дерева і 1,5 м від чагарнику;

    6.2.12. На територіях ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.  

    6.2.13. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, підрядник до початку будівельних чи інших робіт зобов’язаний в установленому порядку оформити ордер на видалення зелених насадженьв в постійній комісії з благоустрою Денежниківської сільської  ради й укласти договір із спеціалізованим підприємством на пересаджування або видалення зелених насаджень та, у будь-якому випадку, компенсувати в установленому порядку вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню, а також зобов’язаний відновити зелені насадження в обсязі видалених за власні кошти із спеціалізованого підприємства за умови догляду за ними протягом 2-х років.

    6.2.14. Процедура знесення зелених насаджень визначена Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників в населених пунктах України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 р. № 1045.

    6.2.15. На території розташування зелених насаджень забороняється:

    1) складувати будь-які матеріали;

    2) влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

    3) використовувати роторні снігоочищувальні машини. Використання їх для прибирання озеленених вулиць та майданів допускається лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу;

    4) обладнувати стоянки або розміщати автомашини, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, у тому числі, якщо це не призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів;

    5) будь-яке будівництво, у тому числі розміщення малих архітектурних форм комерційного та некомерційного призначення без дозволу, виданого у встановленому порядку;

    6) використовувати малі архітектурні форми не за призначенням;

    7) влаштовувати місця для зупинки маршрутних транспортних засобів або пасажирські майданчики на газонах та зелених зонах;

    8) ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах;

    9) випалювати суху рослинність, розпалювати багаття;

    10) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, вірьовки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди та інші предмети, наклеювати об’яви, рекламу;

    11) добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи, пошкоджувати зелені насадження у будь-який спосіб, рвати квіти, витоптувати газони, квітники;

    12) знищувати мурашники, ловити птахів і звірів, стріляти у них;

    13) складати непротруєну від шкідників та хвороб деревину в період з 15 квітня до 15 вересня;

    14) засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;

    15) висаджувати зелені насадження без погодження з постійною комісією з благоустрою сільської ради;

    16) заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, на берегу річки і заток, лиманів, озер, у парках та скверах, інших «зелених зонах»;

    6.2.16. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:

    1) на вулицях перед будівлями до проїзної частини, всередині квартальних насаджень та насаджень вулиць села – на балансоутримувачів, власників, користувачів жилих, громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів, власників, користувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, охорони здоров’я;

    2) на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

    3) на територіях, відведених під будівництво та прилеглих до них ділянок, – з дня початку робіт – на замовників будівництва;

    4) на пустирях, річковому узбережжі, ліманах, берегах водоймищ – на підприємства, згідно з рішеннями виконавчого комітету сільської ради;

    5) на приватних садибах та прилеглих ділянках – на їх власників.

    6.2.17. Догляд за зеленими насадженнями та їх видами у селі здійснюють балансоутримувачі об’єктів благоустрою.

    6.3. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів

    6.3.1. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. № 273, та інших нормативних актів.

    6.3.2. Вимоги щодо порядку утримання будинків та споруд, їх фасадів є обов’язковими для всіх замовників будівельних робіт, які здійснюють ремонтні або будівельні роботи фасадів.

    6.3.3. Всі види проектних робіт на території села здійснюються згідно з діючою містобудівною документацією, державними нормами будівельного і технологічного проектування, державними стандартами, нормами та Правилами забудови села, а також відповідно до вимог екологічного законодавства (після їх розробки та затвердження).

    6.3.4. Всі ремонтні, реставраційні, відновлювальні або будівельні роботи фасадів здійснюються за проектами, узгодженими та затвердженими у встановленому порядку.

    6.3.5. Після затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації замовник будівельних робіт повинен отримати дозвіл на виконання ремонтних або будівельних робіт відповідно до вимог Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. № 273.

    6.3.6. Проектні та будівельні роботи по фасадах здійснюються особами, які мають ліцензії на виконання відповідних робіт. У разі виконання робіт на об’єктах культурної спадщини необхідно мати спеціальну ліцензію.

    6.3.7. Можливість вторинного використання раніше погодженої проектної документації для проведення ремонтних робіт визначає управління архітектури та містобудування Новоайдарської районної державної адміністрації у кожному конкретному випадку.

    6.3.8. Суб’єкти господарювання, що є власниками, користувачами будинків, споруд, їх частин, а також приміщень зобов’язані:

    1) проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів згідно з паспортом зовнішнього оздоблення, погодженого з управлінням архітектури та містобудування Новоайдарської районної державної адміністрації та органом охорони культурної спадщини (якщо об’єкт є пам’яткою);

    2) забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних будівель та споруд, засвідчувати проведені обстеження актами;

    3) змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за умови одержання документу дозвільного характеру на виконання таких робіт.

    4) регулярно проводити обстеження та здійснювати паспортизацію будівель і споруд відповідно до затверджених уповноваженим органом Правил обстеження, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд, Положення про спеціалізовані організації з проведення обстежень та паспортизації існуючих будівель і споруд інших нормативних актів, з метою забезпечення їх надійності й безпечної експлуатації.

    6.3.9. Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами-підприємцями і громадянами  села щодо організації робіт з утримання фасадів будинків та споруд у належному стані, визначаються виконавчим комітетом Денежниківської сільської ради.

    6.3.10. У разі оренди будівель, споруд або окремих приміщень,за винятком пам’яток культурної спадщини, порядок утримання їх в належному стані встановлює орендодавець у договорі оренди.

    6.3.11. Контроль за виконанням вимог, встановлених пунктом 6.3 цих Правил, здійснюється управлінням архітектури та містобудування Новоайдарської районної державної адміністрації, постійною комісієї з благоустрою Денежниківської сільської ради ради, інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю та органом охорони культурної спадщини (якщо об’єкт є пам’яткою).

    6.3.12. Розміщення вивісок та реклами на території села регулюються рішеннями  Денежниківської сільської ради, її виконавчого комітету.

    Категория: Мои файлы | Добавил: sartem | Теги: денежникове, Правила благоустрою
    Просмотров: 1039 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: